מיקומכם באתר:   >   >   >  8 דברים שאסור לשכוח כשקובעים תאריך לחתונה

8 דברים שאסור לשכוח כשקובעים תאריך לחתונה

מאמר בנושא מסביב לחתונה
מאת: מערכת האתר , 8/2/2014

בחירת תאריך לחתונה אינו דבר של מה בכך ומושפע מגורמים רבים. להלן כמה נקודות שכדאי לקחת לתשומת הלב לפני שניגשים למלאכה.


1.      לקחת את הזמן?  שימו לב שאתם בוחרים תאריך שמשאיר לכם מספיק זמן לכלל ההכנות לחתונה. זה מופנה אולי יותר לכלה, זו שמעוניינת לעבור במספיק סלוני כלות, מאפרות וכו', וכמובן גם בבחירת ספקי שירותים נוספים כמו אולם/גם אירועים וצלם. שימו לב שאתם קובעים את החתונה לתאריך שישאיר לכם מספיק זמן להתארגנות, מבלי להיכנס ללחץ מיותר.
בעוד שבציבור הכללי בישראל תקופה של שנה בין האירוסין והחתונה היא תקופה מקובלת בהחלט ולוקחים את הזמן בכיף, בציבור הדתי נהוג יותר לקצר את משך תקופת האירוסין.

2.      מקום החתונה – זכרו שכל האולמות וגני האירועים עובדים קשה לסגור כמה שיותר אירועים, ושלא להשאיר את העסק ללא אירוע אף ערב. זוגות מתחתנים רבים דואגים לקבוע תאריך כמה חודשים מראש, ולכן ספק השירות הראשון שתסגרו איתו כנראה יהיה האולם, כי בחירת האולם תשפיע באופן ישיר על תאריך החתונה שלכם.

3.      ימים מיוחדים - ערב ל"ג בעומר, למשל, הוא היום הראשון בו אפשר להתחתן בספירת העומר, ומאז חוזרת לה רשמית עונת חתונות. זהו תאריך שזוגות רבים סוגרים עליו, ולעיתים חלק מהמוזמנים ייאלצו לבחור לאיזו מבין שתי חתונות באותו ערב ללכת. ובכלל, ימים מיוחדים בהם המשפחה מתכננת לבלות יחד (סביב המדורה) לעיתים תיצור בעיית הגעה לחלק מהאורחים.

4.      תקציב! ישנן תקופות מסוימות בשנה בהן חתונות עולות יותר כסף - הן בגני אירועים והן באולמות אירועים בחלק מספקי השירותים האחרים שאת שירותם תשכרו לצורך החתונה שלכם. קביעת תאריך החתונה לתקופה בה יש פחות חתונות מן הסתם תאפשר לכם להתמקח יותר על המחיר.

5.      תאריכים בהם לא נהוג להתחתן – בהמשך לסעיף הקודם, ביהדות ישנם תאריכים ותקופות בהן נוהגים שלא לערוך חתונות. כגון: ימי ספירת העומר (עד ל"ג בעומר), שלושת השבועות, ימי צום ואבל לאומיים וכו'. מומלץ מאוד להעיף מבט ברשימת הימים בהם לא נהוג להתחתן ולהכיר אותם, בטרם ניגשים לבחור תאריך.

6.      מזג האוויר ועונות השנה – לכל כלה יש את החלום שלה. אחת חולמת על חתונה בחורף ואחרת תעדיף חתונה דווקא במזג אוויר קיצי וקליל. קחו בחשבון את מזג האוויר הצפוי בעונה בה אתם מתחתנים, זה ישפיע בראש ובראשונה על בחירת אולם סגור או גן אירועים פתוח אך על דברים נוספים כמו יום הצילומים ועוד.

7.      אירועים משפחתיים אחרים – כדאי לבדוק מראש זמינות של המשפחה הקרובה (ההורים והאחים). לא תרצו להיכנס למצב לא נעים כיוון שבני דודים שלכם כבר קבעו חתונה בדיוק באותו יום, או שלאחות של הכלה יש מבחני לשכה בבוקר לאחר החתונה. אז כן, לא תוכלו להתחשב בכל האורחים, אבל כן כדאי לקחת בחשבון את הקרובים ביותר.

8.      תקופות אישיות לחוצות – שימו לב שאתם נזהרים להרחיק את תאריך החתונה מתקופות שצפויות להיות לכם באופן אישי תקופות לחוצות, כגון תקופות מבחנים לסטודנטים או זמנים של סיום פרויקט גדול בעבודה. מובן לכם (וגם לבוס/ית) שהחתונה חשובה יותר מהעבודה, אך בכל זאת, היעדרות מהעבודה בדיוק בדקה ה-90 של הפרויקט גם מעט לא נעימה וגם יכולה להוות עבורכם "פספוס" של הזדמנויות. אם אתם סטודנטים, על חתונה בתקופת מבחנים, אין מה בכלל לדבר :)

כבר קבעתם תאריך לחתונה? התחילו בבחירת ספקי השירותים לחתונה – צרו לכם רשימה אישית של נותני שירותים וקבלו הצעות מחיר!

אהבתם? שתפו חברים!סמליל תגובות לכתבה   תגובות לכתבה


למאמרים בנושא זוגיות בנישואין
זוגיות בנישואין
למאמרים בנושא מסביב לחתונה
מסביב לחתונה
למאמרים בנושא יום החתונה
יום החתונה
למאמרים בנושא ניהול משק-בית
ניהול משק-בית
למאמרים בנושא דברי תורה לחתונה
דברי תורה לחתונה
למאמרים בנושא תפילות לחתונה וברכות
תפילות לחתונה וברכות