מיקומכם באתר:   >   >   >  עודפי המזון מהאירוע - לנזקקים!

עודפי המזון מהאירוע - לנזקקים!

מאמר בנושא יום החתונה
מאת: קרן הצדיק , 10/4/07

האם יעלה על הדעת לזרוק אוכל איכותי כאשר יש משפחות שזקוקות לאוכל באופן דחוף?

פורסם בקרן הצדיק - http://www.tmicha.org

על פתרון לזריקת אוכל באולמות אירועים - קרן הצדיק

'קרן הצדיק' ערכה סקר קטן שבו התברר על כמות האוכל הגדולה שנזרקת באולמות .
כמות המוזמנים לאירוע אינו תואם כמעט אף פעם את כמות המגיעים בסופו של דבר ולכן מינימום 10% והרבה פעמים גם 20% ואפילו 30% אינם מגיעים וכל זה מתבטא בכמות העצומה של אוכל איכותי וטוב שנזרק !!!

לכן 'קרן הצדיק' כבר כמה חודשים אוספים אוכל מאולמות ע"י מתנדבים המגיעים עם צידניות, וקופסאות איחסון למטבח ומקבלים את האוכל הנקי שנשאר במטבח מהמלצרים, ומשם מעבירים אותו באמצעי קירור שונים ומגיעים עד למחסני קירור שישנם בירושלים ועד למרכז הארץ ולמחרת מחולקים למשפחות נזקקות,ולכל הנצרכים -'סיוע לכל דורש'.

ארע לנו סיפור מעניין בקיץ כשבועיים לפני ראש השנה על משפחה ידועה מצפון ת"א ששם שמעו על הפעילות של איסוף אוכל מאולמות אירועים אך הם חשבו שבכל אופן אין אנו צריכים להגיע מאחר שבעלי האולם אמרו שהאוכל כבר מסודר למשפחות.

ב'מקרה' הוזמן לחתונה אחד ממתנדבי 'קרן הצדיק' שהספיק להגיע בסוף החתונה ובעינו ממש ראה את המלצרים עם המגשים הגדולים ועליהם הבשרים והעופות שלא הוגשו לשולחנות נזרקים היישר לפח האשפה! המתנדב פנה למנהל האולם ושאל מדוע זורקים את כל האוכל לפח?? המנהל התייחס בביטול ואמר לו "זה לא עניינך" וגרשו בבושת פנים.

ידוע לנו שבעלי האולמות אנשים טובים ורציניים אך הם טרודים ועסוקים מידי ואין להם זמן וראש לדברים אחרים ולכן הרבה פעמים האוכל נזרק!

עוד סיפור מעניין שארע בשבוע שעבר:

הגענו לאולם ששם בעל השמחה היה אחד שידוע כמי שאכפת לו מסדר ונקיון.
בדרכם לחדר יחוד שהיה קרוב למטבח שמע החתן את המלצרים שדיברו בניהם כמה יקח כל אחד אוכל לבית מה 'קבלת פנים' (בר) שהיה ערוך במיטב המאכלים כגון שניצלונים, דגים, סלטים, בורקסים ועוד ועוד.החתן עורר את תשומת ליבנו ובסופו של דבר קיבלנו רשות לקבל את האוכל והוצאנו משם 30 קופסאות מלאות כל טוב והכל רק מה 'קבלת פנים'!!

ולכן אנו פונים אליכם אם יש לכם ארוע או שמחה ואכפת לכם ממשפחות שזקוקות לאוכל תאמו איתנו שבוע לפני הארוע על מנת שנוכל לארגן את המתנדבים וכל הצריך, כדי שהכל יעבור דרכינו בצורה מסודרת ואחראית ואנו נגיע בשעה שמתאימה לאולם ולמשפחה.
וכן אם אתה מוזמן לאירוע והינך רואה שנשאר אוכל אנא פנה לבעל האולם ולבעל השמחה ותאמר לו שבצילצול טלפון יבואו מתנדבים ויקחו את האוכל עבור משפחות שנזקקות יותר מהחתולים בפחי האשפה.

מספרי הטלפון: 1-800-20-33-20
או בטלפון רב קווי:02-6513111

*תנתן קבלה מוכרת לצורכי מס לפי סעיף 46 לפקודה עבור מנות האוכל לבעל השמחה .

אהבתם? שתפו חברים!סמליל תגובות לכתבה   תגובות לכתבה


למאמרים בנושא זוגיות בנישואין
זוגיות בנישואין
למאמרים בנושא מסביב לחתונה
מסביב לחתונה
למאמרים בנושא יום החתונה
יום החתונה
למאמרים בנושא ניהול משק-בית
ניהול משק-בית
למאמרים בנושא דברי תורה לחתונה
דברי תורה לחתונה
למאמרים בנושא תפילות לחתונה וברכות
תפילות לחתונה וברכות