מיקומכם באתר:   >   >   >  אני ואתה נשדך את העולם

אני ואתה נשדך את העולם

מאמר בנושא מסביב לחתונה
מאת: הרב שלמה אבינר

בשורה טובה. סוף סוף הוקם אתר "שושבינים". מעתה תוכל לחפש שידוך מתאים עבור בנך, אחיך או חברך. אבל צריך רצון טוב וגם השקעה ומאמץ אבל כדאי. כדאי ומצוה וחובה.

פורסם באתר שושבינים - http://www.shoshvinim.org

יש הרבה אתרי היכרויות לפנויים ופנויות. כולם טובים,כן ירבו. אבל "שושבינים" אינו מיועד להם, אלא לך כדי שתדאג להם ובכך תהפוך בעצמך לשדכן או במילה אחרת "שושבין".  הא כיצד? אתה רושם במאגר הארצי את הפרטים של המועמד בעילום שמו, טלפון שלו ודוא"ל שלו אבל בצירוף כל מיני תכונות חשובות מאפינות, ורושם את שמך כשושבין, כמובן כל זה בהסכמתו. כמו כן,אתה מחפש במאגר מועמד מתאים לזה שלך, כאן מסתיים החלק הטכני של עבודתך, שגם הוא מצריך הרבה תשומת לב והרבה הקשבה לראות מה באמת מתאים.


ואז מתחיל העמל הגדול שלך עבור קרובך או חברך. אתה מתקשר לשושבין השני, ויחד הנכם תופרים את השידוך לכל אורך הדרך. הרי בני הזוג מאוד מתלבטים, לעיתים בגלל דברים חשובים, לפעמים בגלל דברים פעוטים, ולכן יש חובה ללוותם, לדובבם, להקשיב להם, ולעזור להם. הרבה פנויים ופנויות נוטים לפסול הצעה על הסף או אחרי פגישה ראשונה, או אחרי פגישות מועטות, ויש להקדיש זמן רב כדי לדבר אל ליבם ואל שכלם.

החלק הראשון של העבודה ידרוש ממך כרבע שעה לרשום פרטי המועמד- כאמור בעילום שמו, אלא רק עם כינוי מוסכם: גיל, מצב משפחתי, עיסוק, מצב בריאותי, הרגלים, שיוך דתי, ארץ לידה, תכונות אופי ועוד.  ואז, תצטרך להקדיש שעה או יותר לחפש לו משהו עם מנוע החיפוש, עם פילוח וסיווג.

אחר כך מתחילה עבודת הליווי, בה עליך להשקיע את הנשמה, להקשיב לרצונות ולשאיפות, לדבר, לשכנע, לסלק חששות וקשיים. זה החלק הכי חשוב. ולא להעלב ולא להפגע ולא להתיאש. לפעמים קשה לו, אז אתה פה כדי לעזור. זהו שמך ותהלתך- אתה שושבין שמלווה אותו לחופה.

אגב, אם תרצה דרוש כסף על הצלחה, לה לגיטימי, זה ישר, זה הגון. כמה אלפי שקלים. השימוש האתר "שושבינים" חינם, אך אתה רשאי לבקש כסף. כמובן, אפשר גם לתרום כסף לאתר, כיא לה שהקימו אותו פועלים בהתנדבות, וגם תרמו את כספם שלהם ועוד כמה נשמות טובות תרמו. אם אתה תורם, זה נחשב מעשר כספים. כי מעשר זה לעניים, ורווק נחשב עני, עני גדול, שרוי בלא שמחה, בלא ברכה, בלא טובה, בלא תורה, בלא חומה, בלא שלום(יבמות סב ב). ממש עני. לפעמים גם צריך לכוון אותם ליועץ נישואין מקצועי. זה בידיך, לעזור להקים בית או בתים מישראל. כמובן, גם אם אתה כבר שדכן, בין במשכורת, בין בהתנדבות, אתה יכול להכניס את כל המועמדים שלך ל"שושבינים".

הכנס למאגר את כל הפנויים והפנויות שאתה מכיר, שמסכימים שתשמש להם שושבין, בין רווקים, בין גרושים, בין אלמנים, כנס מיד לאתר ושם תמצא "עשר עצות לשושבין המתחיל" ועוד הרבה מידע עזר חשובמאוד בשבילך ובשביל המועמד. תמצא שם תדרוך מדויק וטופס רישום. וגם שכנע חבריך להיות בעצמם שושבינים. וכך, בעזרת ד', נשדך את כל עם ישראל.

מעייני הישועה  -   רב שלמה אבינר

אהבתם? שתפו חברים!סמליל תגובות לכתבה   תגובות לכתבה


למאמרים בנושא זוגיות בנישואין
זוגיות בנישואין
למאמרים בנושא מסביב לחתונה
מסביב לחתונה
למאמרים בנושא יום החתונה
יום החתונה
למאמרים בנושא ניהול משק-בית
ניהול משק-בית
למאמרים בנושא דברי תורה לחתונה
דברי תורה לחתונה
למאמרים בנושא תפילות לחתונה וברכות
תפילות לחתונה וברכות