מיקומכם באתר:   >   >   >  מסכת יציאות - חוברת קומיקס על חיי הרווקות והדייטינג

מסכת יציאות - חוברת קומיקס על חיי הרווקות והדייטינג

מאמר בנושא מסביב לחתונה
מאת: יצחק סברדלוב

"אמר שמואל: מותר לארס אשה בחול המועד - שמא יקדימנו אחר".. בחן והומור רב המאיירים מעלים על הכתב סיטואציות מחיי הרווקות והדייטינג והנישואין של הציבור הדתי. הצצה בלעדית!


מסכת יציאות

הכל התחיל מדייט ויותר נכון אחרי שזרקו אותי. תהליך הזריקה היה מלווה בפירוט דייקני של מעלותי - ניסיון לשכנע אותי שאנחנו פשוט לא מתאימים. הקלישאה הידועה – זה לא אתה זה אני. אבל הפעם במקום להיכנס לדיכאון, ציירתי קריקטורה על הסיטואציה הזאת.

כולם מכירים את התחושה הזאת כשכבר במבט ראשון שניכם יודעים שזה לא זה. השאלות שעולות אז בראש: א-לוקים, למה אתה עושה לי את זה? איזה משמעות יש בכל הפגישות המיותרות והמייגעות הללו? יש כאלה שמסתפקים בתשובה מטפיזית, יש כאלה שכבר מזמן לא מחפשים תשובות. לפני שהלכתי לדייט אמרתי לשותף שלי: "מקווה שתצא לי מי זה קריקטורה חדשה"  (נשמע קצת חולני)...

"סיטואציות מהחיים"

רוב הרעיונות נלקחו מהניסיון האישי שלי, הרבה נלקחו מהניסיון של כלל הרווקים והרווקות הדתיים – נאספו טיפין טיפין בין שלוליות הביצה. כשהתחלתי להראות את הקריקטורות שלי לאנשים הם זיהו בהם את עצמם. בין הציירים יש גם בנות וגם בנים, כך, אני מקווה שההומור יוצא מאוזן.

\

סיפרתי על אחד הרעיונות שלי לבשמת כהן וביקשתי ממנה לצייר על זה קריקטורה. הביצוע שלה הפך את הרעיון שלי למשהו שונה מאד ממה שיכולתי לצייר בעצמי. וזה לא רק בגלל שסגנון הציור של בשמת שונה משלי, אלא בגלל  שבתוך הציור שלה היא הכניסה את החוויה האישית שלה. אותו דבר עם שלומי צ'רקה ועם לילי ריו. 

אני חושב שגם הצופים שצוחקים מהקריקטורות שבחוברת, לכל אחד יש את הצחוק המיוחד משלו... צחוק (לפעמים גם מעורב עם עצב) שכולל בתוכו  הרבה זיכרונות.

פנינות חכמה

את דוד זהבי אני מכיר עוד מישיבת ההסדר. הוא היה סוג של עילוי שיודע להחזיק בראש את כל הש"ס. ביקשתי ממנו להסתכל על הקריקטורות ולחשוב על קונוטציה תורנית- תלמודית שמשקפת את הרעיון. דוד עשה עבודה אסוציאטיבית מדהימה. הפסוקים המתאימים נשלפו מראשו. דוד גם חיבר תיאורים מלאי הומור פיקנטי שמלווים את הציורים.

החוברת מדברת גם לאנשים נשואים שיכולים לצחוק על תקופת הרווקות הנוסטלגית שלהם ביחד עם בני (בנות) הזוג, וגם לאלה שעדיין נמצאים בתהליך של חיפוש.

ולסיום, החוברת מתאימה מאד כמתנה לאירוסין ולחתונה...


אהבתם? שתפו חברים!סמליל תגובות לכתבה   תגובות לכתבה


למאמרים בנושא זוגיות בנישואין
זוגיות בנישואין
למאמרים בנושא מסביב לחתונה
מסביב לחתונה
למאמרים בנושא יום החתונה
יום החתונה
למאמרים בנושא ניהול משק-בית
ניהול משק-בית
למאמרים בנושא דברי תורה לחתונה
דברי תורה לחתונה
למאמרים בנושא תפילות לחתונה וברכות
תפילות לחתונה וברכות