מיקומכם באתר:   >   >   >  טבעות אירוסין - כל מה שרציתם לדעת...

טבעות אירוסין - כל מה שרציתם לדעת...

מאמר בנושא מסביב לחתונה
מאת: שי לדר , 17/2/2011

הכל על טבעות אירוסין - מקור המנהג ורעיונות מסביבו, וגם על איך בוחרים טבעות אירוסין


יש כמה מנהגים עתיקי יומין שפשוט הפכו למובן מאליו כמו לדוגמא טבעות אירוסין ובכלל המנהג של אירוסין. טבעות אירוסין הן טבעות בעלות סמליות של אהבה בין שני בני זוג שבחרו לעבור שלב במערכת יחסים שלהם והחליטו להתחתן. אם נלך אחורה בשנים נגלה שלטבעות אירוסין יש היסטוריה משמעותית, יש כאלו הטוענים שהמנהג החל עוד במאה השש עשרה בתרבות הרומית, באותה תקופה ומקום האמינו שהקמיצה מחוברת ללב דרך ווריד המחבר בניהם,לכן היה נהוג לשים את הטבעת על הקמיצה שכן בצורה זו מוכיח הגבר את אהבתו ורצונותיו לאישה שהוא אוהב. בימינו טבעות אירוסין הן חלק בלתי נפרד מהתהליך שעוברים בני זוג לפני כניסתם לחופת הקידושין.


סוגים של טבעות אירוסין

בימי קדם טבעות אירוסין היו בנויות בצורת חישוק סטנדרטית ובלי יותר מידי תיחכום. אפילו לא היה איזה חוק ברור שהטבעת אמורה להיות עשוייה מזהב ובאמת היו כל מיני טבעות מכל מיני חומרים אפילו טבעות אירוסין שעשויות מעור.

כיום הסיפור שונה לחלוטין וכשנלך לרכוש טבעת אירוסין אנו ניתקל באין ספור של בתי עסק ומעצבים שמציעים טבעות אירוסין, מעבר לכך ניתן כיום להשיג טבעות אירוסין בכמה צבעים ולא רק זהב כמו שהיה נהוג בשנים האחרונות, הדבר נכון גם לגבי העיצוב של הטבעות הרי פעם טבעות אירוסין היו דקות אז היום ניתן לקנות טבעות נישואין רחבות. עיצוב נוסף שתפס תאוצה בשנים האחרונות הם טבעות אירוסין שמשובץ בהן יהלום,ובכל מקרה אם הטבעת המיוחלת לא נמצאה תמיד אפשר ללכת למעצב תכשיטים להגדיר לו באיזה עיצוב אנו מעוניינים לקבל את הטבעת שלנו.


אז איך בוחרים טבעות אירוסין

אין ספק שאם כל ההיצע שיש כיום בנושא של טבעות אירוסין הבחירה רק הולכת ונהיית קשה יותר. אז איך בכל אפשר לבחור את הטבעת המושלמת? הנה לפניכם מספר טיפים :
• דבר ראשון קבעו לעצמכם תקציב שתוכלו לעמוד בו.
• החליטו על מספר פרמטרים עיצוביים כמו למשל צבע הטבעת ורוחב הטבעת.
• ביחרו מראש האם לקנות טבעת משובצת יהלום או טבעת אירוסין חלקה.
• עיברו בין מספר חנויות שונות וקבלו מספר הצעות מחיר.
• הקפידו על איכות הטבעת וביחרו בטבעות בעלות שמונה עשרה קראט ומעלה.
• זיכרו תמיד שגם אם לא מצאתם את הטבעת המבוקשת תמיד ניתן לעצב טבעות אירוסין אצל מעצב תכשיטים מקצועי.


לסיכום:
טבעות אירוסין הן פריט חשוב ובעל ערך רב גם כלכלית אך לא פחות חשוב הוא הערך הערכי של הטבעת שמסמלת שינויי שקרב ובא לכן הקפידו לבחור את הטבעת הטובה והיפה ביותר בשביל שאהבת חייכם תהיה מרוצה.

טבעות אירוסין ניתן למצוא היום בכל חנות תכשיטים, ותמיד גם אפשר לעשות שיעורי בית ולגלוש באינטרנט לאתרים שמציעים טבעות אירוסין למצוא את הטבעת הנכונה ולגשת לקנות.

ובשורה התחתונה שיהיה במזל!

אהבתם? שתפו חברים!סמליל תגובות לכתבה   תגובות לכתבה


למאמרים בנושא זוגיות בנישואין
זוגיות בנישואין
למאמרים בנושא מסביב לחתונה
מסביב לחתונה
למאמרים בנושא יום החתונה
יום החתונה
למאמרים בנושא ניהול משק-בית
ניהול משק-בית
למאמרים בנושא דברי תורה לחתונה
דברי תורה לחתונה
למאמרים בנושא תפילות לחתונה וברכות
תפילות לחתונה וברכות