מיקומכם באתר:   >   >   >  יום החתונה הגיע - כיצד להימנע מפריצות לדירה

יום החתונה הגיע - כיצד להימנע מפריצות לדירה

מאמר בנושא יום החתונה
מאת: מערכת האתר , 28/07/13

ערב החתונה, היום שחיכיתם לו. אין הרבה אכזבות גדולות יותר מלחזור מחתונתכם רק כדי לגלות שבזמן שנהניתם וחגגתם את מיסוד הקשר, היו מי שעבדו שעות נוספות ופרצו לכם הביתה ולקחו מכל הבא ליד..


למרבה הצער, אירועים מעין אלו אינם כה נדירים בארצנו, והמשטרה מגלה אזלת יד רבה בכל הנוגע לטיפול במקרי פריצה. יש דרכים בהן ניתן להימנע ממצבים לא נעימים אלו, או לפחות להוריד את ההסתברות שהם יתרחשו.

ערב החתונה, היום שחיכיתם לו. אין הרבה אכזבות גדולות יותר מלחזור מחתונתכם רק כדי לגלות שבזמן שנהניתם וחגגתם את מיסוד הקשר, היו מי שעבדו שעות נוספות ופרצו לכם הביתה ולקחו מכל הבא ליד. למרבה הצער, אירועים מעין אלו אינם כה נדירים בארצנו, והמשטרה מגלה אזלת יד רבה בכל הנוגע לטיפול במקרי פריצה. יש דרכים בהן ניתן להמנע ממצבים לא נעימים אלו, או לפחות להוריד את ההסתברות שהם יתרחשו.

למגן, למגן, למגן

ישנם אמצעי מיגון רבים אשר יורידו את סיכויי הפריצה לבית בערב החתונה, והנה אחדים מהאמצעים הנפוצים:

  • נעילת דלתות וחלונות– יש להקפיד על נעילת דלתות וחלונות הבית, לא רק בערב החופשה אלא גם להיעדרות ארוכה יותר מהבית ואפילו כאשר אתם נמצאים בבית עצמו. נעילה אפקטיבית לדלתות חיצוניות היא נעילה של שלוש נקודות נעילה לפחות אשר מותקנת על ידי מנעולן מוסמך. אם ישנן דלתות לחצר גם אותן יש לנעול במנעולים מיוחדים.
  • מערכות מיגון מתקדמות – ניתן גם להתקין מערכות מיגון מתקדמות בדירה. מערכות מיגון כאלו המזהות שינויי נפחים בדירה או פתיחת חלונות ודלתות, ומדווחות על כך למוקדי מעקב. מערכת מיגון כזו יכולה להתריע לא רק מפני פריצות אלא גם מפני נזקים אחרים דוגמת שריפה בדירה – ולדאוג להזעיק מכבי אש כבר בתחילת הדליקה ולקטין את הנזק אשר היה נגרם אלמלא זה.

טובה מראית עין, וגם מצלמה לא רעה בכלל

  • להסתיר חפצי ערך, רכבים ומפתחות – מלבד הבית עצמו, הרכב הוא לרב הפריט יקר הערך הבא בבית. דירות רבות נפרצות רק משום שהגנב מזהה את מפתחות הרכב במקום גלוי, ומעוניין להגיע אליהם. דאגו לסגור מגרות וארונות, להסתיר חפצי ערך במקומות שאינם גלויים לעין, להחנות את הרכב היקר מאחורי הבניין ולא בחזיתו ולדאוג שממבט חטוף הגנב הפוטנציאלי לא יזהה פריטים שיגבירו אצלו את המוטיבציה לפרוץ.
  • מצלמות אבטחה– מצלמות אבטחה, במיוחד כאלו המותקנות במקומות גלויים, ירתיעו פורצים פוטנציאלים רבים. במקרים מסוימים, אפילו שלטים המזהירים מפני התקנה של מצלמות כאלו עוזרה, אפילו אם מצלמות כאלו אינן מותקנות כלל.
  • כלבים, נביחות וגנבים – נושא הכלבים הוא מעט מורכב. מצד אחד, כלבים, שלטים המזהירים מפני כלבים וקולות נביחה העולים מכיוון הבית ירתיעו פורצים רבים. מצד שני, קיים שוק נפרד לגניבות כלבים למטרות שילובם במלחמות כלבים, כך שהשיקולים בעד השארת כלב עם בייביסיטר בבית קיימים לצד שיקולי הנגד השארת כלב מחמד באופן זה.
  • לפנות את תיבת הדואר והפליירים המצטברים ביציאה ארוכה מהבית – דברו עם שכן לפני היציאה לחופשה או במידה ואתם מבלים את ליל הכלולות מחוץ לבית. דאגו כי השכן יפנה אחת למספר ימים את הדואר המצטבר בתיבת הדואר, יפנה את הפליירים והמדבקות שהודבקו על דלת הדירה וכדומה. דירה שנראה כי לא גרים בה כרגע קוראת לגנב, דירה שאין לה את המראה הזה – קורצת פחות.
  • להשתמש בטכנולוגיה חדשה – כדאי גם לנצל שעון שבת או גלאי בית חכם כדי להדליק ולכבות אורות בבית, להפעיל ממטרה וכדומה. גם הפעלות מעין אלו ישאירו את הרושם כי גם בעת חופשתכם – אתם בדירה ושומרים עליה.

לוודא כי אם קרה הרע מכל –אתם מכוסים

גם אם קרה וחזרתם וגיליתם כי פרצו לכם לדירה, וודאו בעוד מועד כי הדירה ותכולתה מכוסים על ידי פוליסת ביטוח מתאימה. בדרך זו אולי לא יוחזר אליכם הצמיד האהוב או הטלפון הסלולרי, אבל לכל הפחות תקבלו על כך פיצוי מחברת הביטוח. רצוי לדאוג לכיסוי ביטוחי גם אם הנכם מתגוררים בדירה שכורה. ביטוח דירה שכורה מקובל הוא ביטוח בו בעל הדירה מבטח את מבנה הדירה (ורושם במפורש את שם הדיירים השוכרים כגרים בדירה) ואילו הדיירים הם אלו אשר דואגים לביטוח תכולת הדירה. בדרך זו גם אם יאונה לדירה רע, לאו דווקא פריצה אלא אפילו שריפה או אסון טבע אחר, לא בעל הבית ולא הדיירים יצאו ללא פיצוי על רכושם שהושחת או נגנב.

אהבתם? שתפו חברים!סמליל תגובות לכתבה   תגובות לכתבה


למאמרים בנושא זוגיות בנישואין
זוגיות בנישואין
למאמרים בנושא מסביב לחתונה
מסביב לחתונה
למאמרים בנושא יום החתונה
יום החתונה
למאמרים בנושא ניהול משק-בית
ניהול משק-בית
למאמרים בנושא דברי תורה לחתונה
דברי תורה לחתונה
למאמרים בנושא תפילות לחתונה וברכות
תפילות לחתונה וברכות